Ogłoszenia

Niedziela Świętej Rodziny

27.12.2020.

  1. W piątek przypada wspomnienie świętego Sylwestra papieża i zakończenie roku kalendarzowego. Z tej okazji o godz. 16.00 zgromadzimy się na nabożeństwie dziękczynno – błagalnym z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Będziemy dziękować Panu Bogu za miniony czas, za dobro, którego doznaliśmy. Przeprosimy za wszelkie błędy, słabości i grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami, parafią i nad całą Ojczyzną w Nowym 2022 Roku. O godz. 17.00 zostanie odprawiona ostatnia Msza św. w Roku Pańskim 2021.
  2. W sobotę będziemy świętowali Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Mimo sylwestrowych atrakcji i zabaw nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Panem Bogiem w sercu 2022 roku. Msze św. w Nowy Rok będą odprawiane jak w każdą niedzielę tj. o 9.00 i 11.30 i 12.45. Pamiętajmy też, że w tym dniu mamy obowiązek jako chrześcijanie uczestniczenia we Mszy św. tak jak w każdą niedzielę, ze względu na pierwszą sobotę miesiąca stycznia Różaniec Fatimski odmówimy po Mszy św. o godz. 9.00.
  3. W związku ze zbliżającym się czasem wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą pragnę poinformować, że w tym roku, tak jak i w zeszłym, ze względu na stan trwającej epidemii nie będzie kolędy, w znanej nam tradycyjnej formie. Natomiast pragnę zaprosić tu do świątyni na Mszę św. odprawianą w intencji rodzin poszczególnych ulic. Te Msze rozpoczną się od poniedziałku 3 stycznia i będą miały następujący charakter: Msza św., za rodziny danej ulicy, po komunii świętej wspólny śpiew kolęd, modlitwa błogosławieństwa domu odmawiana przez kapłana i zawierzenie rodzin danej ulicy Matce Bożej Jasnogórskiej. Będzie też możliwość zabrania do domu wody święconej i po powrocie z kościoła, głowa domu pokropi wodą święconą mieszkanie. Dziękuję za zrozumienie i przyjęcie tej propozycji przez wszystkich parafian. W gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii w zakładce aktualności umieszczony jest program Mszy św. kolędowej. Natomiast w niedzielnych ogłoszeniach będę podawać szczegółowy program odprawianych Mszy na bieżący tydzień.
  4. Pragnę podziękować pani Teresie Sakowskiej za piękny projekt żłóbka, pani Urszuli Dmitruk, Małgorzacie i Krzysztofowi Kobiałkom, Robertowi i Adamowi Gielniewskim, Dominikowi Pikiewiczowi i Kacprowi Stankowskiemu za jego wykonanie, dziękuję też za ofiarę przeznaczoną na wykonanie żłóbka Bóg zapłać.
  5. Zachęcam do nabycia nowego Gościa Niedzielnego jest to podwójny numer świąteczno-noworoczny, a w nim cenny dodatek, którym jest płyta CD z czterema Ewangeliami z serii Biblia Audio. To pierwsza z dwunastu płyt, kolejne będą raz w miesiącu w 2022 roku dołączane do Gościa, a także o tym, jak powstały Ewangelie, dlaczego, aż cztery i co wiemy o ich autorach, oraz mocne świadectwo aktora Marcina Kwaśnego – o kamieniu spadającym z serca po spowiedzi.