Ogłoszenia

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

2.01.2022.

  1. W czwartek 6 stycznia będziemy przeżywali Objawienie Pańskie, tradycyjnie nazywaną uroczystością „Trzech Króli”. W czasie każdej Mszy Świętej pobłogosławię kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów na znak, że jak kiedyś Trzej Królowie, tak i my chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia w naszym życiu. Oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa oczekują. Taca z uroczystość Trzech Króli, przeznaczona będzie na misje. Ze względu na pandemię nie będzie ORSZAKU TRZECH KRÓLI.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca stycznia w czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne z naszej parafii, w piątek o godz. 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, spowiedź, litania do Serca Pana Jezusa i Msza św. w intencji mieszkańców Zenonowa. W tym dniu do chorych pojadę od godz. 9.00.
  3. Zgodnie z zapowiedzią od jutra zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00. poszczególnych mieszkańców ulic naszej parafii. Będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej nad naszymi rodzinami. Nabożeństwo będzie miało następujący przebieg najpierw Msza św. za rodziny danej ulicy po komunii wspólny śpiew kolęd, akt zawierzenia Matce Bożej rodzin z ulicy i modlitwa błogosławieństwa domu odmawiana przez kapłana. Proszę ze sobą przynieść pojemniczek z wodą, która w kościele będzie poświęcona, będzie też możliwość zabrania wody święconej z kościoła i po powrocie głowa domu pokropi wodą święconą mieszkanie, będzie przygotowana pamiątka z tego spotkania. W tym tygodniu zapraszam rodziny mieszkające na ulicach:
  • Poniedziałek 3.01. ul. Sołtykowska, Zbożowa, Sosnowa i Perłowa.
  • Wtorek 4.01. ul. Piaskowa, Radomska, Jaśminowa.
  • Środa 5.01. ul. Zenonów od p. Jarosława Burskiego do p. Wojciecha Wesołowskiego.
  • Czwartek 6.01. ul. Główna strona parzysta od p. D. Stępniewskiej do numerów początkowych
  • Piątek 7.02. Zenonów od p. Karola Wójcickiego do p. Łukasza Chojnackiego

Porządek Mszy kolędowych znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.

  1. Dziękuję za ofiarę złożoną przez parafian przy przyjęciu opłatka, oraz za tacę gospodarczą z grudnia Bóg zapłać.
  2. W drugim półroczu 2021 chcieliśmy wymienić kostkę przed kościołem i uporządkować tereny zielone wokół świątyni, ale niestety nie udało się. Pierwsza taka inwestycja, która nie została zrealizowana w terminie, będzie ona realizowana na wiosnę. Ale to nie znaczy, że nic nie zostało wykonane. Na kościele zostało zamontowane odgromienie (nakaz ubezpieczyciela naszej świątyni), oraz został wykonany monitoring Kościoła i plebanii. Pragnę wszystkim bardzo podziękować i wyrazić wdzięczność za wasze ofiary na rzecz naszej wspólnoty. Tegoroczne Tace gospodarcze i ofiary z Mszy św. kolędowych będą przeznaczone jak już wcześniej zapowiadałem na wymianę kostki przed kościołem i uporządkowanie zieleni wokół świątyni i jej nawodnienie.