Ogłoszenia

II Niedziela Zwykła

16.01.2022.

  1. Od wtorku 18 do środy 25 stycznia w całym Kościele będziemy obchodzili Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach prośmy, abyśmy byli znakiem szczególnej jedności w dzisiejszym niespokojnym świecie.
  2. W najbliższą środę 19 stycznia, będziemy przeżywali w naszej diecezji dzień imienin księdza biskupa seniora Henryka Tomasika. Podczas Mszy Świętej w radomskiej katedrze będziemy polecali Bogu Czcigodnego Solenizanta i dziękowali za jego posługę pasterską w diecezji radomskiej.
  3. W piątek 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w sobotę 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy i pomódlmy się w tych dniach za naszych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli, zapewne wiele im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie osobista modlitwa, odwiedziny oraz serdeczna i wdzięczna pamięć.
  4. W przyszłą niedzielę w całym Kościele, już po raz trzeci, będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego, która ma rozbudzić świadomość znaczenia Pisma Świętego w życiu wszystkich chrześcijan.
  5. W dniu wczorajszym zakończyły się w naszej parafii Msze św. kolędowe, które z uwagi na stan pandemii, zastąpiły tradycyjną wizytę duszpasterską. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim rodzinom, którzy w nich uczestniczyli. Dziękuję za wspólną modlitwę, okazaną życzliwość i poparcie dla różnych dzieł, tych duszpasterskich i materialnych, podejmowanych na rzecz naszej wspólnoty. Wyrazem tego były składane ofiary za które serdecznie dziękuję. Ta kwota zostanie przeznaczona jak już wcześniej wspominałem na wymianę kostki przed kościołem, zrobienie tzw. opaski wokół świątyni, nasadzenia nowych krzewów na placu kościelnym oraz automatyczne nawodnienie krzewów i trawy. Dziękuję też trzem rodzinom za ofiarę kolędową przekazaną na konto parafialne. Bóg zapłać.
  6. W nowym Gościu Niedzielnym znajdziemy kolejną już drugą płytę z kolekcji Biblia Audio, a na niej księgi Rodzaju i Wyjścia.