Ogłoszenia

IV Niedziela zwykła

30.01.2022.

  1.  W środę 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na liturgię, która będzie sprawowana o godz. 17.00 przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie, który jest Światłością Świata i który nieustannie oświeca drogi naszego życia. We wspomnienie MB Gromnicznej będziemy się modlić za siostry zakonne i zakonników, taca z tego dnia będzie przeznaczona jak każdego roku na zakony klauzurowe w naszym przypadku dla sióstr Klarysek ze Skaryszewa. W zakrystii możemy nabyć gromnice na tę uroczystość.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, w czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, w piątek o 15.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu koronka do Bożego Miłosierdzia, spowiedź św. następnie litania do NSPJ i Msza św., w tym dniu do chorych pojadę od godz. 9.00. w sobotę różaniec fatimski odmówimy o godzinie 7.30 , a po nim będziemy uczestniczyli we Mszy św. o NSNMP, w tym dniu wieczorem Eucharystii już nie będzie.
  3. Dziękuję za trzy ofiary kolędowe jakie w minionym tygodniu zostały złożone w zakrystii i wpłynęły na konto parafialne, dziękuję też za ofiarę przekazaną na wymianę kostki przed kościołem Bóg zapłać.
  4. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym między innymi
    warto zwrócić uwagę na artykuł odpowiadający na pytanie: czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem?