Ogłoszenia

V Niedziela zwykła

6.02.2022.

  1.  Rozpoczynamy w naszej parafii akcję bezpłatnego rozliczania zeznań podatkowych, przekazując ustawowy 1% swojego podatku dla Filipka. Filip urodził się z niewykształconą małżowiną prawego ucha, co powoduje u niego duży niedosłuch. Aby się prawidłowo rozwijał w wieku trzech lat musi przejść dwie operacje w klinice w Stanach Zjednoczonych. Jako wspólnota parafialna chcemy włączyć się w pomoc Filipkowi. PIT – 11 i PIT – 37 z zeszłego roku możemy przynosić każdego dnia i zostawić go w zakrystii przed albo po Mszy św.
  2. W piątek 11 lutego będziemy przezywali wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, oraz Światowy Dzień Chorych. Msza święta z przyjęciem Sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 17.00 proszę o pomoc wszystkim chorym i osobom starszym w dotarciu do naszej świątyni na tę uroczystość. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualne błogosławieństwo na sposób lourdzki.
  3. Nasza parafia wzbogaciła się o nowy obraz przedstawiający św. Faustynę, który już znajduję się w nawie Bożego Miłosierdzia Pięknie dziękuję pani Teresie Sakowskiej za ten dar dla naszego Kościoła, a panu Krzysztofowi za jego zawieszenie. Bóg zapłać.
  4. Dziękuję za 104 tacę gospodarczą, oraz za ofiarę dla sióstr Klarysek w Skaryszewie Bóg zapłać.
  5. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy między innymi o tym, jak szczera modlitwa nieraz ratowała zagrożony pokój w sytuacjach podobnych do panującej obecnie na Ukrainie.