Ogłoszenia

VIII Niedziela zwykła

27.02.2022.

  1. Dzisiejszą niedzielą we wszystkich parafiach Kościoła Katolickiego w Polsce rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, będziemy modlić się za polskie rodziny, aby wierne Bogu i nauce Kościoła, dawały świadectwo wiary i trzeźwości.
  2. W środę rozpoczniemy Wielki Post Msza św. z posypaniem głów popiołem o godz. 17.00. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły, nabożeństwa Wielkiego Postu będą sprawowane: w piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.30. w niedzielę o godz. 11.00 Gorzkie Żale, zachęcam wszystkich do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujmy hucznych zabaw i nie bierzemy w nich udziału. W Środę Popielcową i w niedzielę 3 marca taca będzie przeznaczona na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, w czwartek będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, spowiedzi św. i Litania do NSPJ. o godz. 16.30 Droga Krzyżowa pierwsze to nabożeństwo poprowadzą KŻR naszej parafii i Msza św., w tym dniu do chorych pojadę od godz. 9.00. W sobotę o godz. 8.30 odmówimy Różaniec Fatimski, a po nim będziemy uczestniczyli we Mszy św. ku czci NSNMP.
  4. W przyszłą niedzielę 6 marca na Mszy św. o g. 12.45 dzieci z klasy III odnowią przyrzeczenia chrztu św. to już ostatni etap przygotowania do pierwszej Komunii św. po Mszy spotkanie z panem fotografem.
  5. 26 marca będziemy pielgrzymowali do Kałkowa pokłonimy się Matce Bożej Bolesnej i obejrzymy Misterium Męki Pańskiej można się już zapisywać w zakrystii.
  6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym znajdziemy inspiracje do dobrego przeżycia rozpoczynającego się w tym tygodniu Wielkiego Postu. Tematem wiodącym są rodzaje wielkopostnych umartwień oraz ich sens. Zachęcam do lektury i skorzystania z wielkopostnych podpowiedzi Gościa Niedzielnego. Natomiast w nowym numerze Małego Gościa Niedzielnego dodatek – ściereczka z mikrofibry, którą można wyczyścić okulary, smartfon czy tablet.