Ogłoszenia

I Niedziela Wielkiego Postu

6.03.2022.

  1. Nabożeństwa pasyjne są pomocą we właściwym przeżywaniu Wielkiego Postu. Zapraszam serdecznie do ich przeżywania we wspólnocie parafialnej. Gorzkie Żale śpiewamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 11.00., natomiast w piątki zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 16.30.
  2. Trwa w naszej parafii akcja bezpłatnego rozliczania zeznań podatkowych, przekazując ustawowy 1% swojego podatku dla Filipka. PIT – 11 i 37 możemy przynosić każdego dnia przed albo po Mszy św.
  3. Za tydzień czyli w drugą niedzielę Wielkiego Postu, będziemy przeżywać dzień modlitwy, postu i  solidarności z misjonarzami w ich posłudze ewangelizacyjnej. W duchu  jałmużny wielkopostnej będziemy mogli złożyć osobistą ofiarę do puszki na potrzeby misji.
  4. W sobotę 26 marca będziemy pielgrzymowali do Kałkowa, aby się pokłonić MB i obejrzeć przedstawienie Misterium Męki Pańskiej. Można się zapisywać w zakrystii.
  5. Dziękuję za 105 tacę gospodarczą, oraz za tacę ze środy popielcowej, dziękuję też za ofiarę kolędową. Bóg zapłać.
  6. Czytajmy nowego Gościa Niedzielnego który w dużej części poświęcony jest inwazji Rosji na Ukrainę. Znajdziemy w nim analizy i komentarze oraz artykuły opisujące sytuację mieszkańców atakowanych miast ukraińskich, historie uchodźców oraz artykuły o udzielanej im w naszym kraju pomocy. Polecamy także cykl wielkopostny pod hasłem: „Droga do wolności”, a przewodnikiem w tej podróży jest Słowo Boże.