Ogłoszenia

III Niedziela Wielkiego Postu

20.03.2022.

  1.  Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych sprawowanych w naszej wspólnocie parafialnej. Gorzkie Żale śpiewamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 11.00., natomiast w piątki przeżywamy Drogę Krzyżową o godz. 16.30.
  2. W piątek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i modlitw w intencji Dziecka Poczętego. W tym dniu w łączności z papieżem Franciszkiem po Mszy zostanie odmówiony Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, a także będziemy się modlić na różańcu w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji. W tę uroczystość będziemy też świętować XXX rocznicę powstania Diecezji Radomskiej Ksiądz Biskup Marek Solarczyk odprawi rocznicową Eucharystię, która będzie sprawowana, w Radomskiej Katedrze o godz. 12.00. W tym dniu postu nie ma.
  3. W sobotę będziemy pielgrzymowali do Kałkowa na przedstawienie Misterium Męki Pańskiej wyjazd sprzed kościoła o godz. 15.00. w Kałkowie będziemy uczestniczyli we Mszy św. i obejrzymy pasję. W związku z wyjazdem w sobotę wieczornej Mszy św. w kościele nie będzie, koszt wyjazdu 25 zł.
  4. W tym tygodniu odwołana jest próba uczniów klasy trzeciej przed Komunią Św.
  5. Dziękuję za ofiary z zeszłej niedzieli na misje, dziękuję też za ofiarę, która w tym tygodniu wpłynęła na konto parafialne, a Panu Karolowi Góralskiemu dziękuję za posprzątanie ul. Ks. Stefana Popisa specjalistycznym pojazdem. Bóg zapłać.
  6. Zachęcam rodziców dzieci w wieku szkolnym do zapisywania swych pociech do naszej szkoły w Sołtykowie.
  7. W niedzielę 27 marca taca będzie stanowiła 106 tacę gospodarczą.
  8. W Gościu Niedzielnym dzisiaj polecam szczególnie rozmowę o niezawinionym cierpieniu i o tym, dlaczego Pan Bóg dopuszcza, aby na Ukrainie ginęli niewinni ludzie, a w trzeciej części wielkopostnego cyklu „Droga do wolności” – o grzechu nieczystości. Jest też do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim: obrazek z modlitwą do św. Michała Archanioła, który broni walczących ze złem, a także o wojnie na Ukrainie w relacji zakonników, którzy pracują w tym kraju od lat i dronach – lekkich, skutecznych i tanich samolotach bezzałogowych.