Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkiego Postu

27.03.2022.

  1.  Czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  2. Doroczne parafialne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywali za tydzień w piątą Niedzielę Wielkiego Postu. Nauki wygłosi ks. Kamil Kowalski pracujący w parafii św. Stefana w Radomiu na Idalinie. Zachęcam do udziału w rekolekcjach wielkopostnych.
  3. Ze spowiedzi św. będziemy mogli skorzystać w poniedziałek 4 kwietnia od godziny 16.00 do 18.00. O możliwości spowiedzi w następnych dniach będę informował na bieżąco w niedzielnych ogłoszeniach.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek o godz. 16.30. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, powiedź św. o 17.30 Droga Krzyżowa i Msza św., do chorych w tym dniu pojadę od godz. 9.00. W sobotę różaniec Fatimski odmówimy o godz. 9.00 i Msza św. o NSNMP. Wieczorem Mszy już nie będzie.
  5. Dziękuję wczorajszym pielgrzymom z Kałkowa za ofiarę przeznaczoną na wymianę kostki przed kościołem Bóg zapłać, a taca z piątej Niedzieli Wielkiego Postu będzie przeznaczona na kwiaty do grobu pańskiego.
  6. Zachęcam do nabycia książki pt. „Kajaki ze świętym” to wspomnienia wakacji z księdzem Karolem Wojtyłą późniejszym papieżem, a dziś świętym.
  7. Jest do nabycia barszcz wielkanocny przy jego zakupie będziemy wspierać doposażenie świetlicy dla dzieci w Makowcu.
  8. Czytajmy Gościa Niedzielnego. Dziś polecam artykuły o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi oraz kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji – o grzechu zazdrości.