Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu

3.04.2022.

  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi Ks. Kamil Kowalski, a jutro dzień spowiedzi świętej od godz. 16.00 do 18.00 Skorzystajmy z możliwości pojednania się z Panem Bogiem na święta wielkanocne.
  2. Przyszła niedziela jest już Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas już w ostatni etap Wielkiego Postu. Podczas Mszy Św. zostaną poświęcone „palmy”. W tym dniu zgromadźmy się tu w świątyni o godz. 17.00 aby przed Najświętszym Sakramentem odmówić różaniec w intencji pokoju w Ukrainie i o nawrócenie Rosji.
  3. Rycerze Kolumba we współpracy z Caritas zapraszają do włączenia się w diecezjalną akcję „Jałmużna wielkopostna dla Ukrainy”.
    Organizatorzy zwracają się z prośbą do wszystkich o ofiarowanie tegorocznej jałmużny na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie przez najbliższy tydzień tj. w dniach do 4 do 9 kwietnia br., aby pomóc im przeżyć święta Wielkanocne. Mogą to być rzeczy materialne jak: długoterminowe artykuły spożywcze najlepiej w zbiorczych opakowaniach jak mąka, cukier, kasza, ryż, makaron, olej, konserwy, materiały opatrunkowe, oraz wpłaty na konto: 50 2030 0045 1110 0000 0313 1820 z dopiskiem Ukraina lub przez stronę internetową: www.rycerzekolumba.radom.pl – Rzeczy materialne składamy w zakrystii.
  4. Dziękuję za ofiarę jaka w tym tygodniu została złożona na potrzeby parafii Bóg zapłać.
  5. Czytajmy Gościa Niedzielnego w którym między innymi: artykuł o sanktuarium na trudne czasy, czyli o miejscu szczególnego kultu św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo, kolejny odcinek wielkopostnego cyklu pt. „Droga do wolności” – o grzechu nieumiarkowania w jedzeniu i piciu, polecam także rozmowę z Karolem Okrasą pt. „Harmonia jedzenia”.