III Niedziela Wielkanocna

1.05.2022.

1. Trzecią niedzielę wielkanocną przeżywamy w całym kościele jako Niedzielę Biblijną pamiętajmy o zgłębianiu Słowa Bożego poprzez osobistą lekturę Pisma Świętego.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Litanię Loretańską będziemy śpiewali w dni powszednie o godz.18.30, a w niedzielę o godz. 11.00.
  3. We wtorek 3 maja, przypada uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę tj. o 9.00, 11.30 i 12.45. Jest to zarazem czas narodowych świąt – święto Flagi Państwowej 2 maja i Konstytucji Trzeciego Maja. Wywieśmy na naszych domach flagę narodową niech to będzie wyraz naszej miłości do Ojczyzny.
  4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, w czwartek będziemy się modlić o nowe powołania do służby bożej, w piątek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i spowiedź św., przed błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do NSPJ, o godz.18.00 Msza św. i po niej Litania do Matki Bożej, do chorych w tym dniu pojadę od godz. 9.00., w sobotę różaniec fatimski o godz. 9.00, następnie Msza św. i Litania Loretańska, wieczorem Mszy św. już nie będzie.
  5. 28 maja w sobotę będziemy pielgrzymowali na Jasną Górę można się zapisywać w zakrystii, przy zapisie wpłacamy zaliczkę 30 zł., koszt wyjazdy szacowany jest na ok. 70 zł.
  6. Dziękuję za 107 tacę gospodarczą Bóg zapłać.
  7. Czytajmy nowego „Gościa Niedzielnego”, a w nim polecam artykuł o nabożeństwie majowym, z którego można dowiedzieć się, kiedy powstało, dlaczego głównym elementem jest Litania Loretańska oraz dlaczego to maryjne nabożeństwo odprawiamy właśnie w maju.