Ogłoszenia

V Niedziela wielkanocna

15.05.2022.

  1.  Jutro przypada święto Andrzeja Boboli patrona Polski, kapłana i męczennika. Prośmy Pana Boga, by ten święty Patron stał się dla nas orędownikiem w budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie.
  2. Przeżywamy miesiąc maryjny w którym śpiewamy Litanię Loretańską. Zachęcam do udziału w tym pięknym nabożeństwie, jest ono sprawowane w naszym kościele w dni powszednie o godz. 18.30., a w niedzielę o godz. 11.00.
  3. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej zaprasza na X Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 22 maja 2022 r. Spotkajmy się we wspólnocie ludzi, których łączy troska o rodzinę i życie każdego człowieka.
    Hasło tegorocznego Marszu „I ślubuję Ci” przypomina o znaczeniu słów przysięgi małżeńskiej. Promujemy nierozerwalność małżeństwa oraz piękno życia rodzinnego! Bądźmy tego dnia razem!

Program Marszu – 22 maj 2022 r.
15.00 – Msza święta w kościele św. Jana (Fara) ul. Rwańska
16.00 – Rozpoczęcie Marszu i przejście ulicami: Rwańską i Żeromskiego. Przed Urzędem Miejskim: liczne zabawy i atrakcje dla dzieci, konkursy rodzinne, promocja życia i rodziny, spotkanie z alpakami, koncert Zespołu „Jak Najbardziej”.

  1. 28 maja w sobotę będziemy pielgrzymowali na Jasną Górę można się zapisywać w zakrystii.
  2. Czytajmy Gościa Niedzielnego a w nim między innymi o kanonizowanym właśnie Karolu de Foucauld i o miejscach, w których zrodziło się, dojrzewało i realizowało jego powołanie, polecam też rozmowę Gościa z Muńkiem Staszczykiem – liderem zespołu T.Love pt. „Trzymam się dobrej podłogi”.
  3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do domu Pana śp. Maria Baran z ulicy Skaryszewskiej pomódlmy się o jej zbawienie Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo