Ogłoszenia

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

5.06.2022.

  1.  W dniu dzisiejszym w całym Kościele przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jutro w drugi dzień Zielonych Świąt będziemy wspominać Najświętszą Maryję Pannę Matkę Kościoła, a w przyszłą niedzielę pokłonimy się Trójcy Przenajświętszej.
  2. W środę 8 czerwca będziemy obchodzili wspomnienie św. Jadwigi Królowej odpust w naszej parafii. W uroczystość patronalną parafii można uzyskać odpust zupełny, jeżeli będziemy w stanie łaski uświęcającej, przyjmiemy Komunię św. oraz odmówimy modlitwę Ojcze nasz, wyznamy Wiarę i pomodlimy się w intencjach Ojca św. Odpust możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 9.00 i o 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież z klasy ósmej przymnie sakrament bierzmowania otoczmy ich naszą modlitwą.
  3. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa o ich świętość i wytrwałość w duszpasterskim posługiwaniu.
  4. Bardzo dziękuj za 108 tacę gospodarczą, za ofiarę jaka w minionym tygodniu została złożona na potrzeby parafii, a rodzicom młodzieży bierzmowanej dziękuję za piękne kwiaty do naszej świątyni i ofiarę przeznaczoną na renowację posadzki naszego kościoła. Bóg zapłać!
  5. Dziś w Gościu Niedzielnym: między innymi kolejna płyta z cyklu Biblia Audio, a w niej Dzieje Apostolskie i siedem listów św. Pawła.