Ogłoszenia

Niedziela Trójcy Świętej 

12.06.2022.

  1. Trwa czerwiec, miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa zachęcam do śpiewania litanii do Serca Pana Jezusa w naszej świątyni codziennie po Mszy św. o godz. 18.30., a w niedzielę o godz. 11.00.
  2. W czwartek 16 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. Z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w procesji na ulice naszej parafii, aby dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o błogosławieństwo dla wszystkich rodzin naszej parafii, udekorujmy też nasze domy i trasę procesji Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 9.00 po której nastąpi procesja ulicami: Ks. Stefana Popisa, Główną w kierunku ul. Radomskiej I i III ołtarz będzie usytuowany przy posesji państwa Małgorzaty i Zygmunta Gielniowskich, II – gi, przy kapliczce na skrzyżowaniu ulic Radomskiej i Skaryszewskiej tam przeprosimy dobrego Boga za czyn świętokradczy – kradzież figurki Chrystusa frasobliwego i Pasyjki, czwarty ołtarz będzie przy Kościele, bardzo proszę o włączenie się wszystkich rodzin tej części ulicy Głównej w dekoracje ołtarzy. A wszystkich chętnych z pozostałej część ulicy Głównej w dekorację ołtarza przy kościele. Po zakończeniu procesji druga Msza św. o godz. 11.30. Mszy św. o godzinie 12.45 już nie będzie.
  3. Pragnę wyrazić wdzięczność panom: Karolowi Madejowi, Hubertowi Kołodziejczykowi, Maksymilianowi Baranowi i Jarosławowi Cieleckiemu za gruntowne odnowienie Krzyża misyjnego wielki Bóg zapłać.
  4. Dziś w Gościu Niedzielnym polecam między innymi: rozmowę z prof. Josephem Weilerem z USA o wartościach chrześcijańskich, których należy bronić w Unii Europejskiej, oraz rozmowę z ks. Sławomirem Oderem – o perspektywach wyniesienia na ołtarze Edmunda Wojtyły, brata Jana Pawła II. Jest też do nabycia Gość Extra poświęcony Eucharystii, a w nim: o jednym z najbardziej spektakularnych cudów eucharystycznych w dziejach Kościoła, o świętych, którzy tygodniami i miesiącami żyli, karmiąc się wyłącznie Komunią Świętą, świadectwa duchownych na temat tego, co czują, gdy po wypowiedzeniu słów Przeistoczenia kruchy opłatek staje się Ciałem Boga i o cudach eucharystycznych w Sokółce i Legnicy.