Ogłoszenia

XII Niedziela zwykła

19.06.2022.

  1. W czwartek 23 czerwca ze względu na piątkową Uroczystość NSPJ będziemy wspominać Narodzenie św. Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspominamy w liturgii Kościoła, w tym dniu będziemy też obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, aby z miłością i troską wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  2. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała po odśpiewanej litanii procesja eucharystyczna i błogosławieństwo wianków z kwiatów i ziół leczniczych.
  3. W piątkową uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, modlić się będziemy o uświęcenie kapłanów. Z racji tej uroczystości nie ma w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W piątek 24 uczniowie zakończą rok szkolny i katechetyczny, Msza św. na zakończenie roku nauki o godzinie 8.00, a po Mszy św. druga część uroczystości w szkole.
  5. W sobotę 25 czerwca 1976 roku w Radomiu robotnicy upomnieli się o poszanowanie godności i praw protestując przeciw decyzjom ówczesnych władz. Mija 46 lat od tamtych wydarzeń. Chcemy uczcić pamięć ludzi, którzy za wierność wartościom wówczas cierpieli. W piątek 25 czerwca o godzinie 13.00 przy pomniku ludzi skrzywdzonych pod przewodnictwem ks. bp. Marka Solarczyka Ordynariusza Radomskiego będzie sprawowana uroczysta Msza Święta, podczas której modlić się będziemy za odzyskaną wolność oraz o pomyślność naszej Ojczyzny.
  6. Dziękuję za piękne dekoracje ołtarzy na Boże Ciało i liturgiczną oprawę Mszy św. Dziękuję też za ofiarę przeznaczoną na kwiaty do czwartego ołtarza. Bóg zapłać.
  7. Taca z przyszłej niedzieli będzie stanowiła 109 tacę gospodarczą, a w niedzielę 3 lipca przedstawię sprawozdanie gospodarczo – finansowe za pierwsze półrocze 2022 roku.
  8. Czytajmy nowego Gościa Niedzielnego, a w nim warto przeczytać między innymi o adoracji Najświętszego Sakramentu. Dla rodziców bardzo wartościowa będzie lektura wywiadu o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i internetu.