Ogłoszenia

XVIII Niedziela zwykła

31.07.2022.

  1.  Sierpień, który jutro rozpoczynamy to miesiąc trzeźwości w naszej Ojczyźnie. Apel o powstrzymanie się od spożywania alkoholu poprzyjmy nie tylko modlitwą, ale też i osobistą abstynencją niech to będzie nasze wyrzeczenie ofiarowane Ojczyźnie w miesiącu wielu rocznic patriotycznych.
  2. W sobotę będziemy obchodzili uroczystość Pańskiego Przemienienia to wydarzenie było umocnieniem wiary Apostołów przed mają nadejść męką Pana Jezusa w tym dniu wyruszy też 44 Piesza Pielgrzymka Radomska na Jasną Górę pątnicy dojdą do Częstochowy po ośmiu dniach, wspierajmy ich naszą gorliwą modlitwą w tym szczególnym czasie.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o powołania kapłańskie zakonne i misyjne, w piątek o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie spowiedź św., litania do NSPJ i Msza o godz. 17.30 i 18.00 św., w tym dniu do chorych udam się od godz. 9.00. w sobotę różaniec fatimski o godz. 9.00 i Msza św. o NSNMP , a wieczorem o godz. 18.15 Msza św. gregoriańska.
  4. Pięknie dziękuję pani Honoracie za ofiarowane kwiaty do naszej świątyni, a panu Kazimierzowi za wykoszenie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać.
  5. Dziś poświęcenie naszych pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
  6. Za tydzień w niedzielę 7 sierpnia po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby KUL.
  7. Czytajmy wakacyjnego Gościa Niedzielnego, a w nim: wakacyjny cykl „Smaczna Polska” Gość zaprasza do Wielkopolski, a także o tym, jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych substancji i zachowań, oraz o istocie i znaczeniu cudów, które zdarzają się po modlitwie za wstawiennictwem świętych.