Ogłoszenia

XXIV Niedziela zwykła

11.09.2022.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania. Podczas każdej Eucharystii w całym tygodniu będziemy prosili Boga przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki o świętość życia dla dzieci i młodzieży.
  2. W środę 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, łączyć się będziemy w dziękczynieniu za Tajemnicę Krzyża. Pan Jezus zapowiadał to wydarzenie i Jego owoce mówiąc: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie. Krzyż „stał się nam bramą!” dopowie Norwid, w tym dniu na Mszy św. będziemy prosić Pana Boga o dar głębokiej wiary i odważne trwanie przy Jezusie Chrystusie i Jego Krzyżu dla całej naszej parafii.
  3. W przyszłą niedzielę 18 września składając ofiary do puszek po Mszach, będziemy mogli wesprzeć działalność naszej diecezjalnej Caritas. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wymianę pieca centralnego ogrzewania w Domu dla Dzieci oraz dofinansowanie zakupu samochodu, którym dzieci są dowożone do szkół, placówek i poradni specjalistycznych. Za okazaną pomoc podopieczni Caritas Diecezji Radomskiej już dzisiaj składają serdeczne podziękowania.
  4. Za tydzień w niedzielę 18 września po Mszy św. o godz. 12.45 odbędzie się pierwsze spotkanie rodziców i ich dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej.
  5. Zachęcam chłopców i ich ojców do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza.
  6. W sobotę 1 października odbędzie się diecezjalna pielgrzymka KŻR do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Organizujemy wyjazd autokarem na to spotkanie i zachęcam do udziału w nim nie tylko Rodzinę Różańcową naszej parafii, ale także wszystkich, którzy pragną uczcić Matkę Bożą Różańcową z Wysokiego Koła. Możemy się zapisywać w zakrystii.
  7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego: dzisiaj specjalny dodatek – poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci” – o tym, jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy internetu, oraz jak chronić je przed zagrożeniami wirtualnego świata.