Ogłoszenia

XXXI Niedziela zwykła

Rocznica poświęcenia Kościoła w Sołtykowie

30.10.2022.

  1. W dniu dzisiejszym dziękujmy dobremu Bogu za ten kościół. Dziękujmy za naszych przodków, którzy odmawiając sobie niekiedy wielu rzeczy, wznieśli tę świątynię, dziękujemy i za Tych którzy dzisiaj wspierają ją materialnie. Dziękujmy Bogu za to, że możemy się tu spokojnie modlić. Dziękujmy za chrzcielnicę, w której nasze dzieci rodzą się do życia Bożego, za stojący tu konfesjonał, w którym zawsze otrzymujemy przebaczenie i łaskę. Dziękujmy wreszcie Bogu za ołtarz, z którego otrzymujemy żywego Jezusa w Eucharystii. Wdzięczni za dar parafialnego kościoła możemy zaśpiewać: „Nie rzucim, Chryste, świątyń Twych, nie damy pogrześć wiary. Bronić będziemy Twoich dróg. Tak nam dopomóż Bóg”. Z dzisiejszym świętem wiąże się też pewne zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota dbali o swój Kościół parafialny. Starajmy się też o to, aby nasza świątynia ciągle piękniała, i była godnym miejscem swego Gospodarza, którym jest sam Bóg. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby się modlić i wypraszać potrzebne łaski tak dla siebie jak i dla swoich bliskich.
  2. We wtorek będziemy obchodzili Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane o 9.00, 11.30, Mszy św. o godzinie 12.45. nie będzie. Przez cały miesiąc listopad duszom czyśćcowym możemy ofiarować odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza, kościoła lub kaplicy i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: trzeba być w stanie łaski uświęcającej, nie mieć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię Świętą i odmówić modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, od jutra Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00., aż do czasu letniego tj. do ostatniej niedzieli marca. W poniedziałek ostatni różaniec odmówimy o godz. 16.15.
  3. W środę Dzień Zaduszny czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, na specjalne nabożeństwo wypominkowe w tym dniu zapraszam na godz. 16.00, a o godzinie17.00 będzie sprawowana Msza święta.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada w czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w piątek o 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, spowiedź św., litania do NSPJ i Msza św., w tym dniu do chorych pojadę od godz. 8.30. W sobotę różaniec fatimski o godzinie 9.00 i Msza św. o NSNMP wieczorem w tym dniu Mszy św. już nie będzie.
  5. Jest do nabycia kalendarz diecezjalny na nowy 2023 rok, ofiary przy jego zakupie będą przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas diecezji Radomskiej.
  6. Czytajmy nowego Gościa Niedzielnego, a w nim odpowiedź gdzie właściwie znajduje się niebo, czyściec i piekło? Oraz warto zwrócić uwagę na ankietę Gościa w której redaktorzy opowiadają o swoich ulubionych świętych.