Ogłoszenia

XXXIV Niedziela zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

20.11.2022.

  1.  W dniu dzisiejszym przeżywamy w całym kościele uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest to też ostatnia niedziela Roku Kościelnego, od przyszłej niedzieli będziemy przeżywali Adwent.
  2. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej to okazji Pani Magdalenie, naszej organistce składam najpiękniejsze życzenia, by jej wysiłek oraz zaangażowanie w śpiew liturgiczny służyło większej chwale Pana Boga i pożytkowi wiernych naszej parafii.
  3. Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.00 będą poświęcone opłatki na stół wigilijny. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli też zaopatrzyć się w świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  4. Taca z pierwszej niedzieli Adwentu będzie 114 tacą gospodarczą.
  5. 27 listopada po Mszy św. o godz. 12.45. młodzież z klasy ósmej będzie miała spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  6. Dziękuję za tacę przeznaczoną na Seminarium Duchowne w Radomiu Bóg zapłać, a dziś zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  7. Dziś w Gościu Niedzielnym przeczytamy o podjętej przez dziesięciu współczesnych malarzy próbie namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego według wizji siostry Faustyny opisanej w „Dzienniczku”.