Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu

28.12.2021.

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w całym Kościele Adwent czas naszego duchowego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia, Msza św. roratnia czyli Msza św. wotywna o Matce Bożej będzie sprawowana o godz. 17.00, dwadzieścia minut przed roratami będziemy śpiewać Godzinki ku czci NPNMP na tę Eucharystię serdecznie zapraszam: dzieci, młodzież i dorosłych,  uczestniczące w roratach dzieci będą codziennie losowały figurkę Dzieciątka Jezus, aby potem na jedną dobę zabrać ją do domu. Będzie to piękna okazja do wspólnej rodzinnej modlitwy. Za chwilę będą też poświęcone opłatki na stół wigilijny. W tym roku podobnie jak w zeszłym w opłatki wigilijne będziemy zaopatrywali się osobiście w zakrystii. Ofiary złożone przy przyjęciu opłatka będą w całości przeznaczone na spłatę naszego parafialnego zadłużenia, oraz na zakupienie nowoczesnej tablicy i rzutnika multimedialnego do naszego kościoła.
  2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, w czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne z naszej parafii, w piątek o godz. 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, spowiedź, litania do Serca Pana Jezusa i Msza św. roratnia, w tym dniu do chorych pojadę od godz. 8.30. W sobotę o godz. 8.00 różaniec fatimski i Msza św. ku czci NSNMP wieczorem Eucharystii już nie będzie.
  3. Świeca, która tworzy polską wigilię – to hasło tegorocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce. Mamy okazję włączyć się w piękne dzieło Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nabywając świece, wspieramy programy leczenia, programy opieki nad osieroconymi i pozostawionymi bez opieki, dożywiania dzieci i młodzieży oraz inne dzieła radomskiej CARITAS. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych. Po wigilii zanieśmy świece na groby najbliższych, dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole. Świeca stożek, walec i kula kosztują 20 zł, mała 10 zł.
  4. Za tydzień 4 grudnia, na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki. Również w tę niedziele będziemy się modlić i wspierać materialnie kościół na wschodzie.
  5. Dziękuję za ofiarę przeznaczoną na Pomoc Kościołowi w Potrzebie Bóg zapłać.
  6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym znajdziemy kalendarz ścienny na 2023 rok. A wśród artykułów zwracam uwagę na tekst o tym, kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to bardzo niedobry pomysł, a także początek adwentowego cyklu pt. „Promienie świętości” Jest też do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego” wraz z dodatkiem w postaci adwentowej zdrapki.