Ogłoszenia

IV Niedziela zwykła

31.01.2021.

  1.  We wtorek 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na liturgię, która będzie sprawowana o godz. 17.00 przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie, który jest Światłością Świata i który nieustannie oświeca drogi naszego życia. We wspomnienie MB Gromnicznej będziemy się modlić za siostry zakonne i zakonników, taca z tego dnia będzie przeznaczona jak każdego roku na zakony klauzurowe w naszym przypadku za siostry Klaryski ze Skaryszewa. W zakrystii możemy nabyć gromnice na tę uroczystość.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, w czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, w piątek o 15.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu koronka do Bożego Miłosierdzia, spowiedź św. następnie litania do NSPJ i Msza św., w tym dniu do chorych pojadę od godz. 10.30. w sobotę różaniec fatimski odmówimy o godzinie 9.00 , a po nim będziemy uczestniczyli we Mszy św. o NSNMP, w tym dniu wieczorem Eucharystii już nie będzie.
  3. W przyszłą niedzielę 7 lutego na Mszy św. o godz. 12.45 dzieci z klasy trzeciej otrzymają poświęcone książeczki do nabożeństwa, a po Mszy św. spotkanie z fotografem i kwiaciarką.
  4. Dziękuję za ofiarę na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji, za cztery ofiary kolędowe, a panu Stanisławowi Mitalowi za pomoc w odśnieżaniu. Bóg zapłać.
  5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym znajdziemy artykuł: Dlaczego tysiące kobiet i mężczyzn zamyka się i modli za kratami klasztorów klauzurowych?
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Jacek Kamiński, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.